Rok 2014 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2014

Duben 2014

05.04.2014   Proběhlo dubnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz za poměrně slušné účasti stanic a i docela dobrých podmínek šíření. I přes občasnou tlačenici v okolí některých kmitočtů to tentokrát byla docela soutěžní pohoda, kterou jen občas narušovaly některé stanice s výrazným QRO. Protože se nejedná o významný mezinárodní závod, udivuje mne, že některé stanice za každou cenu používají zvýšené výkony, s jejichž pomocí chtějí prokázat svou kvalitu, přestože pro dobré soutěžení by v době závodu (mimochodem již za letního času) plně postačil výkon kolem 100 W.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Františkem, OK1MFM, Vladimírem, OK1NIT, a Honzou, OK1MNV. Potěšující bylo, že se stále objevují další nové stanice a zájem o SSB ligu stoupá, bohužel ale především v OM. Můj celkový výsledek 71 QSO a 51 násobičů, tj. 3621 bodů lze řadit k těm lepším. Díky všem za navázaná spojení a těm, s nimiž se mi to v tomto kole nepodařilo, se omlouvám, a se všemi se těším zase za měsíc na slyšenou. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

20.04.2014   Toto kolo VKV Provozního aktivu se překrývalo s Velikonočním VKV závodem, proto bylo z pohledu VKV PA relativně lukrativní a bylo poměrně velmi dobře obsazeno soutěžícími stanicemi. Moje účast však byla jen symbolická, neboť jsem byl omezen rodinnými povinnostmi, a tak jsem se mohl zúčastnit pouze první poloviny závodu. Přesto se mi podařilo navázat obvyklý počet spojení, bohužel na vyhledávání násobičů už nezbyl čas. Tomu odpovídá i celkový výsledek navázaných 34 QSO s celkem 84 body, ale jen do 6 čtverců. Příští kolo snad už nebudu časově limitován, proto snad i výsledek bude lepší.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko: