Rok 2014 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2014

Březen 2014

01.03.2014   Březnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz bylo poznamenáno jednak souběhem s SSB částí ARRL Contestu, což se projevilo zejména na začátku závodu, kdy byl probém najít volné místo, ale také nadcházejícím I. subregionálním závodem, který se zřejmě podepsal na účasti stanic. Přesto druhá polovina tohoto kola proběhla v naprostém poklidu a jen s minimem rušení, takže to byla opravdu radost závodit.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Františkem, OK1MFM, Vladimírem, OK1NIT, a Honzou, OK1MNV. Potěšující bylo, že se objevují nové stanice a zřejmě zájem o SSB ligu stoupá. Můj celkový výsledek 80 QSO a 54 násobičů, tj. 4320 bodů lze řadit k těm lepším. Díky všem za navázaná spojení a těm, s nimiž se mi to tentokrát nepodařilo, se omlouvám, a se všemi se těším zase za měsíc na slyšenou. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

Prvního subregionálního závodu na VKV jsem se z rodinných důvodů nemohl zúčastnit, proto se těším, že si to vynahradím ve II. subregionálu.

16.03.2014   Podmínky šíření během březnového kola VKV Provozního aktivu byly poměrně slabé, navíc zejména v prvních dvou hodinách s hlubokým a dlouhým únikem. Přesto byly krátkodobě slyšet stanice z OM, OE, DL, 9A a dokonce i HA, ovšem jakýkoliv pokus o jejich volání byl předem zbytečnou ztrátou času. Tomu odpovídal i průběžný výsledek, který po dvou hodinách byl jen 81 bodů za QSO a 5 násobičů. Během poslední hodiny se podmínky alespoň zčásti vzpamatovaly z předcházejícího útlumu a celkový výsledek nakonec dosáhl 40 QSO s celkem 102 body do 8 čtverců, tedy docela slušných 816 bodů. Tentokrát se mi podařilo udělat z méně obvyklých lokátorů také JN57.
Z Nové Paky a okolí se ozvali pouze Honza, OK1JC, a František, OK1MFM - oběma ještě jednou díky za body.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko: