Rok 2014 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2014

Červen 2014

07.06.2014   Červnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se jelo naposled podle stávajících podmínek, protože od příštího kola platí nové rozdělení kmitočtů, na které se již docela těším, zejména po posledních dvou proběhlých kolech, během nichž došlo v první hodině k souběhu SSB ligy s podobnou soutěží v SP. Jsem jen zvědav, zda se i v úseku 3650 až 3700 kHz budou objevovat stanice nebo zda i tento úsek zůstane prázdný…

Jinak podmínky byly celkem slušné, i když se občas objevoval hluboký únik. V první hodině jsem se snažil spíše hledat stanice a především okresy z OM, ve druhé hodině, kdy ustalo silné QRM od SP stanic, došlo i na CQ. V první hodině tedy 35 QSO, ve druhé 26, celkem 61 QSO a 47 násobičů, což dalo 2867 bodů. Trochu na vině je i moje LW anténa, která vlivem počasí se stále nějak pronáší a postupně klesá k zemi.

V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, OK1MNV, který dosáhl tentokrát velmi dobrého výsledku (gratuluji), Františkem, OK1MFM, a na začátku kola jsem zaslechl i Vladimíra, OK1NIT. Je škoda, že dost stanic, které se soutěže zúčastní, vůbec nepošlou hlášení. Výpis mých navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

15.06.2014   Poslední "předprázdninové" kolo VKV Provozního aktivu bylo z mého pohledu dost příšerné, především pokud jde o podmínky šíření. Signály byly degradované dlouhým a velmi hlubokým únikem, který byl vystřídán jen krátkým zlepšením. Navíc se na pásmu vyskytovalo i silné rušení, často až v síle S9. Proto jsem se vůbec nedivil výsledku, kterého jsem dosáhl - 35 QSO a jen 5 násobičů, tedy 435 bodů. Opět největším problémem byl "lov" násobičů, který se mi tentokrát nepovedl.

Z Nové Paky a okolí se ze známých aktivních účastníků neobjevil nikdo. Že by všichni šetřili síly a pilně zbrojili na Polní den? Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to tentokrát nepovedlo.

23.06.2014   Pod značkou OK5AW se na pásmech ozývám už skoro 5 let, proto jsem byl nucen požádat o prodloužení platnosti povolení na další období. Dnes mi dorazila nová listina s platností do konce května 2019. Příští rok mne čeká ještě podobný úkon s volací značkou OK1AWK, pod níž jsem aktivní již 46 let.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko: