Soubory ke stažení

V současné době postupně mizí některé užitečné radioamatérské programy a utility, které byly dosud zdarma k dispozici a stále častěji se přechází na programy placené, ač mnohdy přidaná hodnota neodpovídá přidané ceně. Stránky, z nichž je možné tyto programy stáhnout, také postupně mizí. Proto jsem se rozhodl vytvořit "archiv" tohoto užitečného softwaru a dát těmto osvědčeným programům ještě šanci. Pokud chcete programy stahovat z mého webu, soubory jsou zabezpečeny komprimací do zip archivu a kontolovány antivirovým programem, proto je nutné je předem rozbalit do nějakého pomocného adresáře.

Staniční a závodní deníky

Petr, OK2CQR, svůj oblíbený CQRLOG ve verzi pro Windows již dále nerozvíjí a v současné době je problém ho najít a stáhnout. Poslední známou betaverzi jsem zde uložil a můžete ji stahovat CQRLOG 2.0 beta 4. Je nutné podotknout, že deník již nepracuje pod posledními známými verzemi Windows 10 (od Fall Creators Update).
Ze známých důvodů kolem provozu webů v UA a UR v současné době jsem mezi uložené soubory umístil i poslední známou úplnou verzi staničního deníku LogHX. Odkaz na stažení najdete na stránce o tomto deníku na mém webu.

Další programy a drobné utility

Pro ty, kteří používají eQSL, občas bývá problém stahování doručených QSL lístků. Radek, OK1CPR, upravil původní utilitu Stephena, WD5EAE a je ke stažení buď na webu OK1CPR nebo tady. Touto utilitou je možné stáhnout elektronické QSL lístky ze serveru eQSL.cc a stahuje vlastní obrázkové QSL lístky ve formátu CALL_DATE_TIME_BAND_MODE.jpg nikoliv pouze seznam. Po nastavení účtu eQSL a adresáře pro jejich uložení (pro přehlednost doporučuji zvolit samostatný adresář), je třeba zadat přihlašovací heslo k účtu a stahování automaticky začne. První stahování trvá trochu déle, ale pokud jsou lístky opakovaně stahovány do stejného adresáře, vše proběhne poměrně rychle, protože je pouze aktualizován obsah adresáře o nové lístky. V souvislosti s přechodem serveru eQSL na databázi ADIF ve verzi 3 je nyní utilita na autorově i mém webu dostupná v aktualizované, tj. funkční, podobě.

Předpokládám, že tento seznam bude dále rozšiřován a doplňován.

Poslední aktualizace: 11.04.2022 06:43 hod.