Soubory ke stažení

V současné době postupně mizí některé užitečné radioamatérské programy a utility, které byly dosud zdarma k dispozici a stále častěji se přechází na programy placené, ač mnohdy přidaná hodnota neodpovídá přidané ceně. Stránky, z nichž je možné tyto programy stáhnout, také postupně mizí. Proto jsem se rozhodl vytvořit "archiv" tohoto užitečného softwaru a dát těmto osvědčeným programům ještě šanci. Pokud chcete programy stahovat z mého webu, soubory jsou zabezpečeny komprimací do zip archivu, proto je nutné je předem rozbalit do nějakého pomocného adresáře.

Staniční a závodní deníky

Petr, OK2CQR, svůj oblíbený CQRLOG ve verzi pro Windows již dále nerozvíjí a v současné době je problém ho najít a stáhnout. Poslední známou betaverzi jsem zde uložil a můžete ji stahovat CQRLOG 2.0 beta 4. Je nutné podotknout, že deník již nepracuje pod poslední známou verzí Windows 10 (Fall Creators Update). Protože tento deník spolupracuje i s programem HRD, uložil jsem také poslední volně dostupnou verzi tohoto programu.
Jelikož skončila dostupnost freeware řady 5.x velmi rozšířeného SW balíku HRD (Ham Radio Deluxe) a novým vlastníkem práv se stal W4PC, který ke dni 31.08.2013 zrušil možnost stahování této řady, uložil jsem i tuto poslední verzi. Nadále je jinak již k dispozici jen řada 6.x jako trial (třicetidenní), pro trvalé používání je nutné zakoupit licenci v cenách od 100 USD. Poslední volně šířené verze je možné stahovat HRD Version 5.24.36, resp. HRD Version 5.24.38.
Velmi oblíbeným je i závodní deník TR4W (původní N6TR upravený pro Windows od UA4WLI), který mimochodem funguje bez problémů i pod Windows 8.1 či Windows 10. V listopadu 2016 vyšla nová verze TR4W tentokrát již od pokračovatelů GM0GAV, K0TO, N4AF, NY4I a UR7QM, která měla označení 4.54.0 a češtinu pro ni zpracoval Martin, OK1RR. Pro obě verze lze použít konfigurační soubory platné i pro dřívější verze a při aktualizaci lze nahrát novou verzi do původního adresáře (v případě Windows 7 a vyšších verzí operačního systému musí být adresář v rootu - typicky C:\TR4W\). Program je i nadále šířen jako volně dostupný a bez poplatků. Jen musím upozornit, že ve verzi 4.54 deníku TR4W se automaticky přepne klávesnice z české (QWERTZ) na anglickou (QWERTY), na což je nutné dát pozor. Zpět lze klávesnici přepnout klávesovou zkratkou Alt+Shift. Od verze 4.58 deníku TR4W se tento problém s klávesnicí již nevyskytuje. Podrobný popis tohoto programu najdete v samostatném článku na tomto webu. Byl zpracován především v souvislosti s jeho předpokládaným rozšířením při novém způsobu vyhodnocování SSB ligy, který platí od roku 2017.

Další programy a drobné utility

Pro ty, kteří používají eQSL, občas bývá problém stahování doručených QSL lístků. Radek, OK1CPR, upravil původní utilitu Stephena, WD5EAE a je ke stažení buď na webu OK1CPR nebo tady. Touto utilitou je možné stáhnout elektronické QSL lístky ze serveru eQSL.cc, stahuje vlastní obrázkové QSL lístky ve formátu CALL_DATE_TIME_BAND_MODE.jpg nikoliv pouze seznam. Po nastavení účtu eQSL a adresáře pro jejich uložení (pro přehlednost doporučuji zvolit samostatný adresář), je třeba zadat přihlašovací heslo k účtu a stahování automaticky začne. První stahování trvá trochu déle, ale pokud jsou lístky opakovaně stahovány do stejného adresáře, vše proběhne poměrně rychle, protože je pouze aktualizován obsah adresáře o nové lístky. V souvislosti s přechodem serveru eQSL na databázi ADIF ve verzi 3 je nyní utilita na autorově i mém webu dostupná v aktualizované, tj. funkční, podobě.

Předpokládám, že tento seznam bude dále rozšiřován a doplňován.

Poslední aktualizace: 11.02.2018 20:03 hod.