Rok 2014 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2014

Listopad 2014

01.11.2014   Letošní předposlední kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se konalo už v "normálním čase", proto podmínky na OM byly především v první hodině závodu tradičně velmi dobré. I přes poměrně silné rušení DL a SP stanic závod probíhal v pohodě a za docela slušné účasti OK i OM stanic. Z našeho okresu se zúčastnili také Honza, OK1MNV, jemuž gratuluji k velmi dobrému výsledku (126 QSO a 71 násobičů), a František, OK1MFM.

Zdá se, že poslední úpravy mé LW antény (zkrácení a zvednutí úchytu pro koncový izolátor o cca 3,5 m) přinesly svůj výsledek. Anténa se nyní lépe přizpůsobuje a subjektivně vykazuje lepší vlastnosti. Dnešní můj výsledek byl 77 QSO a 49 násobičů. Děkuji všem za navázaná spojení a s těmi, s nimiž se tentokrát spojení nepovedlo, se těším na slyšenou v příštím kole. Výpis navázaných spojení jako obvykle najdete v online staničním deníku na tomto webu.

A1 Marconi contest na VKV jsem, ačkoliv jsem to Honzovi, OK1MNV, slíbil, musel z rodinných důvodů vynechat. Honzo, moc se omlouvám.

16.11.2014   Toto kolo VKV Provozního aktivu bylo u mne výrazně poznamenáno vlhkým počasím mnoha uplynulých dnů (silné mlhy, k nimž se dnes přidal hustý drobný déšť). Tato konstelace se projevila značným sršením na některém z izolátorů VN a rušení zasahovalo až do pásma 432 MHz. Výsledek je proto pro mne zklamáním, jen 32 QSO za 80 bodů do pěti velkých čtverců, ze zahraničních stanic pouze 1x DL, ODX pouze 184 km. Obvyklý výsledek v tomto měsíci byl u mne cca dvojnásobný. Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí v online logu na mém webu.

O to víc obdivuji Honzu, OK1MNV, který se za tohoto počasí vydal na nedaleký Husův kopec cca 525 m ASL. Jeho výsledek i přes to, že na kopci vydržel jen 74 minut, je vynikající - 42 QSO z devíti lokátorů a ODX 522 km.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko: