Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Září 2016

03.09.2016   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz provázely mimořádně nepříznivé podmínky šíření, protože se objevila silná geomagnetická bouře. Nejsilněji se projevila mezi 0530 a 0630 UT, kdy signály blízkých stanic zcela vymizely, úroveň šumu na pásmu byla na úrovni až S9+10dB a objevovaly se jen signály silných stanic z OM, DL a SP, ale s velkým QSB. Takto špatné podmínky šíření v době konání SSB ligy snad ani nepamatuji.
Zaregistroval jsem jeden problém, o němž se v diskuzi k dnešnímu kolu zmiňuje i Robert, OK2PYA - některé stanice důsledně neposlouchají provoz na pásmu, a tak si zapíší mezi platná QSO i report a kód, který není určen pro ně. Při jejich zavolání pak (někdy i docela arogantně) odpoví, že QSO již máme a uskutečnit skutečně platné QSO odmítají. Možná je v tom i neochota či neznalost opravit již zapsaný záznam v soutěžním deníku. V tomto konkrétním případě se jedná o stanici OM3…, jejíž plnou značku dnes ještě nezveřejňuji, ale v budoucnu možná zvřejním i s nahrávkou. O potvrzování kompletnosti spojení raději ani nemluvím, to se již jaksi bere za samozřejmost. I proto je nejvyšší čas, že Miloš, OK1MZM, přistoupil od příštího roku na vyhodnocování výsledků ze zaslaných deníků ve formátu Cabrillo.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Františkem, OK1MF, Honzou, OK1MNV, i Vladimírem, OK1NIT. Můj celkový výsledek je tentokrát žalostný - 63 QSO do 47 okresů, tedy pouhých 2961 bodů. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

03.09.2016 až 04.09.2016   Dne rekordů na VKV jsem se s ohledem na návštěvu z VK6, o níž jsem se zmínil již minulý měsíc, a která se zdrží až do konce září, i s přihlédnutím k mimořádně špatným podmínkám šíření nezúčastnil.

18.09.2016   Toto kolo VKV Provozního aktivu jsem odjel jaksi z povinnosti a v "nouzovém režimu" s ohledem na návštěvu, která u nás přetrvává již čtvrtý týden, proto se jakéhokoliv komentáře raději zdržím. Samozřejmě i výsledek je tomu odpovídající - výrazně mi tentokrát chyběly násobiče. Nakonec se mi podařilo navázat celkem 37 QSO s celkem 91 body, ale jen do 4 čtverců. Doufám, že příští měsíc už budu "fungovat" normálně…
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Honza, OK1MNV a Martin, OK1TKN. Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 19.09.2016 07:15 hod.