Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Prosinec 2016

03.12.2016   Protože jsem včera objevil novou verzi mého oblíbeného KV soutěžního deníku TR4W, nainstaloval jsem ji a rozhodl se ji vyzkoušet v ostrém provozu v dnešním kole SSB ligy v pásmu 3,7 MHz. Ještě za provozu v první hodině jsem upravoval konfiguraci podle mých představ, což mne stálo pár QSO, ale nakonec musím konstatovat, že s novou verzí se pracuje mnohem lépe. Podmínky první hodiny byly velmi dobré a typicky "zimní", bohužel druhá hodina už tak dobrá nebyla a na přijímaných signálech se projevoval dost hluboký únik.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen především Honzou, který se ozval jak pod svou značkou OK1MNV,tak i pod OK1ODX, a dále Františkem, OK1MF. Můj dnešní celkový výsledek 87 QSO a 62 násobičů, tj. 5394 bodů lze řadit k těm dobrým. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu. Po posledním letošním kole nezbývá než poděkovat všem za navázaná spojení a popřát hodně zdraví a úspěchů v tom roce příštím.
Více o nové erzi logu TR4W najdete tady.

18.12.2016   Poslední letošní kolo VKV Provozního aktivu se mi opět moc nepovedlo, ale tentokrát jsem již odhalil příčinu - propojovací kousek kabelu mezi hlavním napáječem k anténě a vlastní anténou. Jde o ohebný kablík umožňující propojení otočné antény. Samozejmě se ukroutil jeden z konektorů a občas částečně ztrácel kontakt…
Zřejmě i díky inverznímu počasí jsem tentokrát slyšel (a udělal) poměrně málo stanic a z Nové Paky a okolí jsem pracoval pouze s Honzou, OK1MNV, a OK1KMP. Tomu odpovídal i dosažený výledek - 35 QSO do pěti velkých lokátorů a jen 445 bodů.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení nejen v tomto kole, ale i za celý rok 2016 a těším se v příštím roce zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to tentokrát nepovedlo.
Nakonec jedno malé zamyšlení, zda by i v takovéto soutěži, jakou se v poslední době stává Provozní aktiv, nebylo vhodné zavést vyhodnocování jako v SSB lize, vždyť v době dnešního stavu výpočetní techniky by zcela jistě nebyl problém ihned po odeslání deníku vidět výsledek a navíc by podobné řešení zcela jistě prospělo regulérnosti soutěže a přidalo na její prestiži.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 23.12.2016 21:25 hod.