Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Únor 2016

06.02.2016   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz mne velmi mile překvapilo dobrými podmínkami šíření a prakticky celé jsem ho odjel z jednoho kmitočtu (3750 kHz) na CQ. Jen za první hodinu jsem měl 78 QSO a pouze na konci závodu jsem asi dvakrát proladil pásmo a udělal asi deset stanic, které se mi na CQ neozvaly. Statistika QSO je 74 QSO z OK a 38 z OM, statistika násobičů 48 z OK a 26 z OM. V tomto kole se objevily stanice z dosud pro mne exotických okresů (CJH, EMO, HOS, REV, POL), a tak bylo pro mne toto kolo rekordní.
V tomto kole jsem z našeho okresu pracoval s Františkem, OK1MF, a Vladimírem, OK1NIT, o účasti Honzy, OK1MNV, jsem se dozvěděl až z výsledkové listiny. Můj celkový výsledek 112 QSO a 74 násobičů, tj. příjemných 8288 bodů lze řadit s ohledem na použité vybavení k těm velmi dobrým. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

21.02.2016   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu musím hodnotit z mého pohledu jako slabší, protože i když se mi podařilo navázat obvyklý počet spojení, byla spousta stanic, které volaly jako obvykle výzvu pouze směrem do zahraničí a ani se nesnažily otočit anténu směrem do vnitrozemí. Slyšel jsem řadu stanic, které pracovaly mezi sebou, ale potom se opět věnovaly zahraničním stanicím a honbě za lokátory. V tomto směru je velká škoda, že se nevyhodnocuje kategorie QRP a výkon soutěžících stanic není omezen např. na 100 W.
Nakonec se mi podařilo navázat celkem 36 QSO s celkem 91 body, ale jen do 6 čtverců. Z lokátorů, které jsem slyšel, se mi nepodařilo udělat zejména JN69 a JN78. Slyšel jsem rovněž ještě nejméně 12 stanic v síle S9, které po ukončení QSO "zmizely". Potvrzuje se tak moje opakovaná domněnka o chybějících lokátorech a větším počtu QSO u stanic "uvnitř české kotliny". Zkrátka stanice v okrajových částech minimálně směrují své signály do Čech. Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr, OK1AKI a Honza, OK1MNV, své body přidal i Honza, OK1JC.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 21.02.2016 22:36 hod.