Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Říjen 2016

01.10.2016   Říjnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz provázely mimořádně nepříznivé podmínky šíření, protože mu obdobně jako v minulém měsíci předcházela poměrně silná geomagnetická bouře. Nejsilněji se projevila mezi 0500 a 0600 UT, kdy signály blízkých stanic zcela vymizely, úroveň šumu na pásmu byla na úrovni až S9 a objevovaly se jen signály silných stanic z OM, DL a SP, ale s velkým QSB. Podmínky se postupně částečně vylepšily ve druhé polovině závodu.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, OK1MNV, a opět se po delší odmlce objevil i Milan, OK1FMM. Další stanice z našeho okresu jsem nezaslechl. Můj celkový výsledek je oproti minulému měsíci lepší - 88 QSO do 62 okresů, celkově 5456 bodů. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

16.10.2016   Ani toto kolo VKV Provozního aktivu mi nebylo dopřáno jet podle mých představ, opět zbylo jen 80 minut, a to ještě s drobnými přestávkami. Tomu samozřejmě odpovídá i výsledek - celkem 23 QSO a 60 bodů do 4 čtverců, proto jakékoliv byť subjektivní hodnocení by tentokrát nebylo na místě. Z Nové Paky a okolí jsem tentokrát pracoval jen s Honzou, OK1MNV, který byl opět lepší. Asi mi nějak nechodí anténa…
Výpis navázaných QSO je k nahlédnutí v on-line staničním deníku na tomto webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to tentokrát nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 17.10.2016 14:35 hod.