Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Listopad 2016

05.11.2016   Předposlední letošní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz mne mile překvapilo velmi dobrými podmínkami šíření (především v první hodině závodu na OM stanice, ve druhé na stanice z OK, tedy již typické zimní podmínky). Ač to přineslo "poněkud těsnější" provoz, mně to na používané FT-991 díky proměnné šíři pásma prakticky nevadilo a úroveň rušení se pohybovala v únosných mezích.
Překvapením je opět několik dalších nových stanic i to, že postupně přibývá stanic, které posílají staniční deník ve formátu Cabrillo, jež bude od nového roku nutností. Zcela souhlasím s komentářem Radka, OK1FHI, k používání elektronického staničního deníku i k používání vyšších výkonů některými stanicemi. Sám mám i přes ne příliš dobrou anténu na TCVRu nastaven výkon 95 W.
I dnes byl náš okres na pásmu docela aktivní a z našeho okresu tam byl QRV jak Honza, OK1MNV, který se ozval ve druhé polovině závodu pod OK1ODX (díky!), tak i František, OK1MF, kterého jsem však nakonec neudělal… Moje celková bilance byla tentokrát 100 QSO a 67 násobičů, tj. 6700 bodů. Výpis navázaných spojení jako obvykle najdete v online staničním deníku na tomto webu. Díky všem za navázaná spojení a v prosinci se těším na spojení i s těi, s nimiž mi to dnes nevyšlo.

06.11.2016   Musím dodatečně gratulovat Honzovi, OK1MNV, k dosaženému výsledku ve Dni rekordů VKV 2016 v kategorii 6H a obdivuji výsledek, který se mu povedl tentokrát z domova v MMC. Sám jsem se však v tomto závodě neobjevil, protože pro mne byly jiné aktivity v čase závodu prioritní.

20.11.2016   Listopadové kolo VKV Provozního aktivu bylo z mé strany poznamenáno značnou zdravotní indispozicí, proto jsem se zúčastnil soutěže s několika delšími přestávkami a z možného času využil jen asi dvě třetiny. Za této situace je pro mne dost problematické dělat nějaké souhrnné závěry. I tak se mi podařilo navázat celkem 29 QSO do 7 čtverců, takže výsledek byl jen o málo lepší než v minulých měsících (370 bodů). Z Nové Paky a okolí jsem pracoval pouze s Honzou, OK1MNV, a OK1KMP.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.

-->

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 22.11.2016 09:10 hod.