Rok 2016 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2016

Květen 2016

07.05.2016   Květnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz ještě před svým začátkem signalizovalo velmi špatné podmínky šíření, avšak že budou tak špatné, tušil jen málokdo. Při pohledu na ionogram z Průhonic, především v čase kolem 0515 UT a později, se divím, že že se mi vůbec nějaká QSO s OM stanicemi podařila. Signály z OM byly velmi slabé, často ještě v úniku, relativně dost silné byly naopak signály velmi blízkých OK stanic. Mohu konstatovat, že ani podobný ionogram, ani tak špatné podmínky šíření jsem dlouhou dobu nezažil. A aby toho nebylo málo, probíhal ve stejném čase nějaký SP contest (asi PGA TEST) a blízké stanice SP6 byly v opravdu mohutné síle až S9+40 dB, takže ani o dostatek QRM nebyla nouze. Pokud se má domněnka potvrdí, letos už bychom se podobného souběhu dočkat nemuseli.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, OK1MNV, který jel jen jednu hodinu, Františkem, OK1MF, a ozval se nakonec Honza také pod značkou OK1ODX. Můj celkový výsledek byl nakonec 81 QSO a 59 násobičů, tj. 4779 bodů. Protože jsem výsledky opět poslal jako deník ve formátu Cabrillo, jsem zvědav, kolik spojení mi nebude uznáno z toho důvodu, že stanice navázaly jen několik QSO a neposlaly ani hlášení ani deník. Mimochodem tohle je nejčastější neřest SSB ligy, kdy některé stanice si takto pomáhají zvýšit své skóre. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na mém webu.

08.05.2016   Druhého subregionálního závodu na VKV jsem se nemohl z rodinných důvodů zúčastnit, docela jsem se těšil a o to více mne vše mrzí.

15.05.2016   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu musím hodnotit z mého pohledu jako slabší, protože chyběly stanice i násobiče. Podmínky byly tady "dole" jen podprůměrné, protože i síla majáků v pásmu 144 MHz dnes výrazně poklesla. Docela byl problém se dovolat i na "big guns" stanice.
Podařilo se mi navázat jen 34 QSO s celkem 87 body, do 6 čtverců. Tentokrát mi chyběly především klasické násobiče JN78 a JN99. Stanice jsem slyšel, ale QSO se nepodařilo. Opět se opakuje, že stanice v okrajových částech jen minimálně směrují své signály do Čech. Z Nové Paky a okolí se ještě zúčastnili oba Honzové, OK1MNV a OK1JC.
Výpis navázaných spojení je k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a tentokrát i za trpělivost. Těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 15.05.2016 14:17 hod.