Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Listopad 2015

07.11.2015   Dnes ráno proběhlo letošní předposlední kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz. Již pohled na ionogram z Průhonic dával tušit, že podmínky tentokrát nijak dobré nebudou. Skutečnost však byla ještě horší - velmi slabé signály stanic z okruhu od 50 do 150 km, ostatní signály byly často postižené dlouhým a hlubokým únikem a navíc bylo na pásmu silné QRM stanic z SP a DL. Relativně dobré byly signály stanic z východní části Moravy a OM.
Náš okres byl opět docela aktivní a tentokrát byli z našeho okresu QRV Honza, OK5MN, Milan, OK1FMM, a nechyběl ani František, OK1MFM, kterého se mi však udělat nepodařilo. Když se k tomu přidala ještě moje zdravotní indispozice, celková bilance byla jen 59 QSO a 44 násobičů, tj. 2596 bodů. Výpis navázaných spojení jako obvykle najdete v online staničním deníku na tomto webu.

15.11.2015   Listopadové kolo VKV Provozního aktivu zpočátku nevypadalo na nijak špatný výsledek, ale hned na začátku se mi nepodařilo udělat dva násobiče (JN78, JN69) díky značnému rušení a když potom se navíc ještě u mne projevila závada na anténním napáječi, jejíž vyhledání a oprava trvaly dost dlouho, mizerný výsledek byl na světě… V závěru závodu jsem navíc marně volal i stanice z JN99, ale to již byla spíše otázka rychle se zhoršujících podmínek.
Z Nové Paky jsem tentokrát pracoval pouze s OK1KMP a první spojení na dvoumetru se mi podařilo s Martinem, OK1TKN - díky za QSO body! Za této situace je pro mne dost problematické dělat nějaké souhrnné závěry. Podařilo navázat jen 32 QSO do 5 čtverců, takže výsledek pouhých 405 bodů. Výpis navázaných spojení je k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.