Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Květen 2015

02.05.2015   V tomto kole SSB ligy v pásmu 3,7 MHz mne hned na začátku překvapily hodně mizerné podmínky na pásmu, zejména pak silný šum, který neklesal pod S9 a značně ztěžoval spojení se slabšími stanicemi. I tak se mi za první hodinu podařilo udělat slušných 50 QSO. Aby problémům nebyl konec, hned na začátku druhé hodiny vyrazily SP stanice do obdobného závodu a QRM tentokrát bylo mimořádně silné. Výsledkem je pouhých 12 spojení ve druhé hodině. Naopak milým překvapením byl rozmáhající se provoz ve spodním segmentu pásma, zejména díky stanicím z Uničova. Tentokrát tam zavítaly i OM stanice, ale OK stanicím se do této části jaksi nechce, i když nad 3700 kHz se skoro nedá pracovat…
Tohoto kola se z našeho okresu zúčastnili Honza, OK5MN, Vladimír, OK1NIT, i František, OK1MFM. Opět se velmi dobrým výsledkem blýskl Honza, gratuluji. Můj celkový výsledek 62 QSO a 49 násobičů, tj. 3038 bodů odpovídá aktuálním podmínkám. Podařilo se mi udělat některé stanice, s nimiž jsem dosud nepracoval, ale řady těch, s nimiž běžně a bez problémů pracuji, jsem se nedovolal nebo je naopak neslyšel. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

02.05.2015 až 03.05.2015    Druhého subregionálního závodu na VKV jsem se zúčastnil až v neděli po dobu cca tří hodin rozdělených do několika částí, proto opět jen jako "rozdávač bodů". Podmínky šíření v neděli nebyly nijak zajímavé a spíše jen slabší, proto za uvedenou dobu jsem stihl v pásmu 144 MHz navázat 31 QSO a rozdat 3434 bodů stanicím ve 11 velkých čtvercích a v pěti zemích. ODX byl jen OE1W v lokátoru JN77TX (279 km) a průměr 110,7 km/QSO, ale pouze 6 QSO bylo mimo OK. I přes hezké počasí byla účast stanic z OK v neděli (sobotu nemohu posuzovat) výrazně slabší. Přehled navázaných spojení je jako obvykle uveden v mém online logu.

13.05.2015   Dnes dorazila prodloužená licence OK1AWK s platností do 30.04.2020.

17.05.2015   Právě uplynulé kolo VKV Provozního aktivu hodnotím z mého pohledu jako průměrné, protože i když se mi podařilo navázat obvyklý počet spojení, výrazně mi tentokrát chyběly násobiče. Nakonec se mi podařilo navázat 38 QSO s celkem 97 body, ale jen do 6 čtverců. Přetrvává tak moje domněnka o chybějících lokátorech stanic "uvnitř české kotliny". Zkrátka stanice v okrajových částech minimálně směrují své signály do Čech.
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr, OK1AKI (z domova) a Honza, OK1MNV, kterého opět s nastupujícím jarem začaly lákat myslivecké posedy - tentokrát na vrcholu Husova kopce, což se mu myslím vyplatilo i přes jistou nepřízeň počasí v podobě silného větru. Počet stanic a násobičů z jihovýchodu byl pro Honzu docela zajímavý.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.