Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Červen 2015

06.06.2015   Červnového kola SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se zúčastnilo poměrně hodně stanic, ale podmínky šíření byly velmi špatné a poměrně dost rozkolísané. Díky tomu nelze tvrdit, že by "horní segment" byl tradičně přeplněný, spíše naopak. QSB na pásmu bylo tentokrát poměrně hluboké a všechny signály celkově slabší, jako kdybych měl v anténě zařazen nějaký útlumový článek…
Vysílání v "dolním segmentu" soutěžního pásma mi opět přineslo pár spojení a je to velice záslužná činnost stanic okresu Olomouc, že se takto snaží oživit provoz i v této části, kde se nyní objevuje stále více stanic.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen především Honzou, OK5MN, který tradičně dosáhl velmi dobrého výsledku, pak také Františkem, OK1MFM, ale tentokrát jsem neslyšel ani Vladimíra, OK1NIT, ani Milana, OK1FMM, stejně jako celou řadu stanic z blízkých okresů (FTR, FSE, EJA, ELI). Můj celkový výsledek 60 QSO a 45 násobičů, tj. 2700 bodů lze řadit s ohledem na použité vybavení k těm slabým. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

21.06.2015   Červnové kolo VKV Provozního aktivu se vyznačovalo poměrně slušnými podmínkami šíření i docela dobrou účastí stanic. Na to, že šlo o poslední kolo před polním dnem, jsem však čekal, že daleko více stanic bude chtít oprášit a vyzkoušet svá zařízení před tímto významným závodem. Lze se jen domnívat, že důvodem bylo nevlídné a studené přeháňkové počasí.
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr, OK1AKI a Roman, OK1NPF, oba z domova, a Honza, OK1MNV, který vyrazil i přes ne příliš dobré počasí na nedaleký Kozinec. Že je to kóta velmi dobrá, o tom svědčí i jeho výsledek - skoro čtyřnásobný oproti nám, kteří jsme jeli "od krbu". Tentokrát se povedlo i to, že jsme se všichni tři zbylí (OK1NPF, OK1AKI A OK5AW) srovnali pěkně za sebou ve výsledkové listině.
Podařilo se mi navázat obvyklý počet spojení i násobičů, takže celkový výsledek 36 QSO s 88 body do 6 čtverců. Z lokátorů mi tentokrát unikly pouze JN78 a JN99.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to tentokrát nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.