Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Únor 2015

07.02.2015   Druhého letošního kola SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se zúčastnilo ještě o něco méně stanic než kola minulého, ale podmínky byly velmi dobré, zejména směrem na východ. Opět jsem zkusil vysílání v dolním segmentu soutěžního pásma, výsledkem bylo jedno QSO, tedy opět spíše ztracený čas, a to i přesto, že v "horním" úseku (3700 až 3770 kHz) bylo občas docela těsno. Opět se mi ozval problém s připojením periferií u mého notebooku, ale tentokrát se mi již podařilo závadu eliminovat, a tak ztráta nebyla velká a použitý soutěžní log TR4W již fungoval bez problémů.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, opět pod novou značkou OK5MN, Františkem, OK1MFM, a nejsem si jist, zda jsem zaslechl Vladimíra, OK1NIT. Můj celkový výsledek 88 QSO a 64 násobičů, tj. 5632 bodů lze řadit s ohledem na použité vybavení k těm docela dobrým. Jen mne na jaře až země rozmrzne čeká vybudování lepšího uzemnění. Výpis navázaných spojení opět najdete v online staničním deníku na tomto webu.

15.02.2015   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu při pohledu na počasí neslibovalo nijak oslnivé podmínky, protože moje QTH se nacházelo výrazně pod inverzní vrstvou, ale nakonec se ukázalo jako docela dobré. Nakonec se mi podařilo navázat 35 QSO s celkem 88 body do 6 čtverců (528 bodů celkem). Již během první půlhodiny jsem měl pohromadě pět velkých lokátorů, což nebývá vždy pravidlem. Je stále víc než jasné, že stanice v okrajových částech české kotliny minimálně směrují své signály do Čech. Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr, OK1AKI a Honza, OK1MNV. I v tomto kole se na dvoumetru se objevila řada stanic, které jsem již delší dobu neslyšel včetně některých značek zcela nových.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.