Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Srpen 2015

01.08.2015   Účast v dnešním kole SSB ligy v pásmu 3,7 MHz byla spíše průměrná a podmínky šíření odpovídaly roční a denní době. Objevily se i stanice v dolní části pásma v okolí kmitočtu 3640 kHz tradičně především z okresu Olomouc. Je jen škoda, že se nepřidalo víc stanic z dalších okresů. Příjemným zpestřením byly typicky letní stanice, hlavně z okresu Znojmo (letní dětský elektrotábor OK2KET a OK2KOL), což je více než dobrá propagace naší činnosti.
Náš okres byl v tomto kole na pásmu zastoupen Vladimírem, OK1NIT, a Františkem, OK1MFM, jehož se mi ale nepodařilo udělat a pouze jsem ho slyšel, chyběl Honza, OK5MN. Můj celkový výsledek 67 QSO do 41 různých okresů, tj. 2747 bodů. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

02.08.2015   Neuváženě jsem si na počítači spustil přechod na systém Windows 10, což mi zabralo poněkud více času než jsem předpokládal. Ani jsem proto nezaregistroval, že probíhá Letní QRP závod. Když jsem s aktualizací systému skončil, bylo právě po závodě… Tak snad za rok. Omlouvám se, že jsem tentokrát nerozdal ani "povinné" body.

16.08.2015   Srpnové kolo VKV Provozního aktivu bylo poznamenáno aktuálním počasím, kdy přes republiku přecházelo pásmo silných bouřek, které o sobě dávaly vedět nezanedbatelným QRN v síle až S9+ především ze západu až jihozápadu. Opět se také projevil již mnohokrát zmiňovaný jev, kdy stanice v honbě za DX stále více směrují své antény mimo republiku a udělat některé stanice z podobných QTH jako mám tady dole, vyžaduje nadlidské úsilí. Přece jen z kopce je snadnější dovolávání takových stanic i s menším výkonem. Přitom tyto stanice po otočení jejich antény není problém udělat. Bohužel při mém věku to už pro mne není vyrazit s podobným nákladem někam na kopec… Tady je alespoň výhoda krátkých vln.
Nakonec se mi podařilo navázat obvyklý počet spojení, ale výrazně mi tentokrát chyběly násobiče. Výsledek celkem 35 QSO s 91 body, ale jen do 6 čtverců, když se nepovedlo QSO do JN78 a navíc také JN99.
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Honza, OK1MNV, z Kozince - tentokrát v nebývalé síle a OK1KMP. Výsledek Honzy je opět velmi pěkný a gratuluji. Výpis navázaných spojení je k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.