Rok 2015 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2015

Září 2015

05.09.2015   Zářijového kola SSB ligy v pásmu 3,7 MHz jsem se mohl zúčastnit jen první hodinu, protože jsem potom musel z rodinných důvodů odjet. Byl jsem však překvapen velmi dobrými podmínkami, nízkým rušením a velkou účastí stanic. Za tu vyhrazenou první hodinu závodu se mi podařilo udělat 67 QSO a 47 násobičů, což dalo pěkných 3149 bodů.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, OK5MN, a Františkem, OK1MFM, Vladimíra, OK1NIT, jsem neslyšel. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

06.09.2015   Letošního Dne rekordů jsem se mohl zúčastnit až podle časovných možností v průběhu neděle. Za dobu necelých dvou hodin, navíc rozložených v několika částech, jsem navázal celkem 36 QSO a rozdal 3702 bodů stanicím ve čtyřech zemích a deseti velkých lokátorech. Průměr dosáhl 102,8 km/QSO a podmínky šíření po dobu mé účasti na pásmu byly velmi dobré, o čemž svědčí i ODX 5P5T v lokátoru JO64GX vzdáleném 540 km. Děkuji všem za navázaná spojení, jejichž výpis jako vždy najdete v mém online staničním deníku na tomto webu.

20.09.2015   Podmínky šíření v průběhu tohoto kola VKV Provozního aktivu byly ovlivněny přechodem výrazné studené fronty přes naše území. Na začátku byly velmi dobré a během první hodiny jsem měl 7 násobičů a 22 QSO, ale pak jako když utne. Stanice nebyly (asi opět točily po DX) a tentokrát kromě Honzy, OK1MNV, který byl na Kozinci, mi body z Nové Paky nikdo nedal…
Slyšel jsem řadu DX stanic, mj. i S57O, kterého jsem nakonec taky vzdal, i když chvílemi u mne burácel až S9+20 dB. Jinak psát o tom, že se PA mění na superhonbu za body bez ohledu na české stanice, by bylo nošení dříví do lesa. Stanice z okrajových částí republiky jsou perfektně slyšet díky jejich big guns, ale dovolávat se na ně je někdy docela horor a ztráta času. Když to na mne otočí, tak mi nakonec skáče zařízení po stole. Klasický případ OK1DOL, OK1KKI, OK1KIM a další. To je ale asi už úděl nízko položených stanic uprostřed republiky. Možná by nebylo marné si vzpomenout na původní myšlenku při vzniku této soutěže.
Počasí během PA předvedlo docela hezký zvrat - už od rána tady teplota nebyla nijak vysoká, jen kolem 11 až 12°C, která se těsně před přechodem fronty zvedla na 14°C. Studená fronta, která sem dorazila těsně po poledni SELČ, pak "shodila" teplotu v průběhu deseti minut až na 10,5°C a díky silnému větru klesla pocitová teplota jen na 6,5°C. A to už je teplota pro slušnou zimní bundu. O to více obdivuji Honzu, OK1MNV, že v tomto počasí vydržel na Kozinci (608 m n. m.) až do konce závodu.
Nakonec se mi podařilo navázat celkem jen 35 QSO s 89 body do 7 čtverců. Z Nové Paky a okolí se tentokrát zúčastnil jen Honza, OK1MNV, z Kozince, slyšel jsem však i Honzu, OK1JC, a Standu, OK1MS. Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to snad i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 07:04 hod.