Rok 2019 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2019

Květen 2019

04.05.2019   Květnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz ještě před svým začátkem signalizovalo ne příliš dobré podmínky šíření s hladinou šumu kolem S7 a poměrně dlouhým hlubokým únikem. A aby toho nebylo málo, probíhal v čase od 06:00 do 07:00 UTC PGA TEST (vnitrostátní závod v SP). SP stanice byly v opravdu mohutné síle až S9+40 dB s poměrně širokým spektrem, takže ani o dostatek QRM nebyla nouze. Pokud se má domněnka potvrdí, letos už bychom se podobného souběhu dočkat nemuseli.
Spojení v první hodině rychle přibývala a tvořila podstatnou část dnešního výsledku, protože během druhé hodiny byl počet navázaných QSO mizivý. Navíc jsem byl podobně jako v minulém kole omezen na provoz kolem kmitočtu 3,749 kHz, kde bylo rušení ze strany SP stanic největší.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen tradičně Honzou OK5MN, který jel jen asi hodinu a půl, a Františkem OK1MF. Je škoda, že se neúčastní další stanice z našeho okresu… Moje celková bilance tohoto kola je 86 QSO do 56 okresů, tj. 4816 bodů. Děkuji všem za navázaná spojení a mimořádnou trpělivost především ve druhé polovině závodu. Těm, s nimiž se QSO dnes nepovedlo, se omlouvám a těším se, že nám to v příštím kole vyjde. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na mém webu.

05.05.2019   Druhého subregionálního závodu na VKV jsem se nemohl z rodinných důvodů zúčastnit, docela jsem se těšil a o to více mne vše mrzí.

19.05.2019   Květnové kolo VKV Provozního aktivu se pro mne již od počátku nevyvíjelo příliš dobře. Jednak jsem měl rodinné problémy, ale ani podmínky na pásmu nebyly příliš dobré, zejména v nižších nadmořských výškách. Hladina šumu byla poměrně vysoká a byla doprovázena dlouhými a hlubokými úniky. Navíc se opět projevil efekt "české kotliny", kdy stanice na kopcích směrovaly své antény mimo republiku, takže volání stanic, které u mne byly v síle i S9+20 dB, mi trvalo dlouhé minuty.
Proto se mi podařilo navázat jen 36 QSO s celkem 95 body, do 7 čtverců, když chyběly i lokátory, s nimiž běžně pracuji, a které jsem slyšel (JO71, JO81, JN78, JN69 a JN88). Z Nové Paky a okolí se ještě zúčastnili Roman s Ondrou pod OK1KMP, Honza OK1JC a slyšel jsem i souseda Standu OK1MS, jenž při rozdávání bodů upřednostnil jiné stanice.
Výpis navázaných spojení je k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a doufám v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.

20.05.2019   Omlouvám se všem čtenářům mých stránek za občasná zpoždění při zveřejňování aktualit a při celkové aktualizaci webu. Důvodem jsou jednak rodinné problémy (doufám dočasné), jednak práce na webu OK1KMP, které mají prioritu. To je i důvod, proč se nyní na pásmech vyskytuji spíše sporadicky a rovněž mi nabíhá zpoždění při vyřizování mailové korespondence, za což se všem omlouvám.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 20.05.2019 11:20 hod.

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 06:59 hod.