Rok 2019 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2019

Srpen 2019

03.08.2019   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se vyznačovalo docela slušnými podmínkami šíření, které signalizovaly blížící se konec léta. I přes období dovolených byla docela slušná účast stanic, a tak bylo stále co dělat. Bohužel jsou mezi námi stanice, které nedokázaly před vlastním vysíláním poslouchat na pásmu a o to intenzivněji mne "vyháněly" z kmitočtu, kde jsem před nimi hodinu pracoval … Také mi vadí stanice, které začaly závodit aniž si před tím přečetly podmínky závodu a špatnými údaji v deníku následně zkazily radost z pěkného výsledku ostatním účastníkům.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou pod značkou OK5MN a Františkem OK1MF. Můj celkový výsledek 97 QSO 64 okresů, tj. 6208 bodů lze řadit k těm slušným. Děkuji všem za navázaná spojení a mnohdy i trpělivost. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

04.08.2019   Pro značné časové zaneprázdnění jsem v posledních 50 minutách zase rozdával body v Letním QRP závodě. Překvapilo mne poměrně čisté pásmo se slušnými podmínkami šíření bez velkého rušení a spletrů, bohužel také s minimem stanic. Nakonec se mi podařilo udělat jen 11 QSO do 9 WWL a rozdal tak 1577 bodů vesměs zahraničním stanicím. Průměr jsem měl 143 km/QSO a ODX tentokrát pro mne vzácný HA6W v KN08FB ve vzdálenosti 447 km. Deník pro kontrolu jsem již odeslal a výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

18.08.2019   Srpnové kolo VKV Provozního aktivu se už od začátku vyvíjelo velmi slibně. K tomu přispěla jak hojná účast stanic, tak i velmi dobré podmínky šíření, pouze občas s hlubokým a dlouhým únikem. Objevovaly se ve velké síle i stanice z okolních zemí, a tak nebyla nouze ani o násobiče, proto se mi nakonec podařilo udělat 43 QSO do 11 WWL, což v konečné bilanci dalo slušných 1309 bodů. Překvapením byl i Jirka OE/OK5SE/P z JN78JN, který nahradil dříve běžně dělaná QSO s OK1KJP, pro které je již delší dobu azimut na severovýchod neznámý.
V mimořádné síle rovněž dorazil signál S57O z JN86DT, což byl pro mne tentokrát ODX, ale také od Ladina OM2RL z JN88NR. Z Nové Paky pracoval Roman pod klubovní značkou OK1KMP z JO70RL, zúčastnil se a rozdal body také Honza OK1JC a zaslechl jsem, ale neudělal druhého Honzu OK1MNV. Potěšilo mne i milé povídání spojené se vzpomínkami na dřívější amatérské časy s Pavlem OK1AIY a Honzou OK1VAM. K prospěchu přispělo i to, že často používaný kmitočet 144,300 MHz nebyl v tomto kole trvale obsazen stanicí OK1KKL - díky! Trochu mne mrzí několik zbytečných volání stanic, které u mne byly v síle S9+, ale nijak nereagovaly, jinak mohlo být skóre ještě lepší. Zkrátka chybí mi možnost venkovní antény a pár metrů nadmořské výšky navíc.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 19.08.2019 09:58 hod.

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 06:59 hod.