Rok 2019 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2019

Říjen 2019

05.10.2019   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz provázely mimořádně příznivé podzimní podmínky šíření, pouze občas provázené úniky. Proto spojení rychle narůstala a průběh závodu byl naprosto pohodový.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou OK5MN a Františkem OK1MF. Na rozdíl od jiných okresů je zastoupení našeho dost slabé, je škoda, že většina stanic se věnuje pouze VHF a UHF pásmům a na klasická KV pásma ani nepomýšlí. Můj celkový výsledek je oproti minulému měsíci výrazně lepší - 100 QSO do 66 okresů, tedy 6600 bodů. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

06.10.2019   UHF Contest jsem se pokusil jet jen jako šestihodinovou kategorii v pásmu 432 MHz v závěru závodu. Podmínky nebyly nejhorší, pouze občas se projevoval dost hluboký únik. Stanic bylo dost málo, zejména těch, které byly ochotné otočit anténu směrem do Podkrkonoší - opět známý fenomén "české kotliny", o němž jsem psal již mnohokrát. Na pásmu 70 cm se to projevuje o to více, čím jsou antény směrovější. Dnes k tomu přispělo zřejmě i mimořádně chladné počasí a některé stanice zejména na kopcích asi nevydržely.
Původně jsem měl v plánu především podpořit náš radioklub OK1KMP, ale po něm se slehla zem. Až po několika dnech jsem zjistil, že OK1KMP jela také jen šestihodinovou kategorii, ale na rozdíl ode mne na začátku závodu, což jsem netušil. Vysílal jsem s přestávkami pouze asi 80 minut čistého času a za tuto dobu se mi podařilo udělat 18 QSO do šesti WWL a rozdat 2021 bodů. Průměr vyšel 112 km/QSO, ODX byl DK0NA v JO50TI (278 km). Deník jsem řádně a v termínu odeslal k hodnocení. Děkuji všem za navázaná spojení, jejichž výpis se nachází jako obvykle v online staničním deníku.

20.10.2019   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu se vyznačovalo průměrnými až slabšími podmínkami šíření, protože se zdejší QTH nacházelo pod inverzní vrstvou a mlha ustupovala jen velmi pomalu. Jen ve vyšších nadmořských výškách a tam, kde mlha ustoupila, byly podmínky nadprůměrné. Pokud k tomu přičtu známý efekt "české kotliny", byl výsledek mého snažení předvídatelný - 45 QSO za 122 bodů, ale jen do 8 WWL. Z Nové Paky a okolí jsem slyšel a pracoval pouze s OK1KMP tentokrát za účasti Petra a Romana a pak už jen s Honzou OK1JC. ODX byl OE/OK5SE/P ve vzdálenosti 293 km v JN77QU. Bohužel stanic z JN99 jsem se v tomto kole nedovolal.
Výpis navázaných QSO je k nahlédnutí v on-line staničním deníku na tomto webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to tentokrát nepovedlo.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 21.10.2019 08:35 hod.

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 06:59 hod.