Rok 2019 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2019

Červen 2019

01.06.2019   Červnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se konalo ve znamení již typicky letních podmínek šíření, kdy úroveň šumu na pásmu byla na začátku závodu v síle S8 s výrazně silnými signály z OM, později poklesla úroveň šumu na S6, ale blízké stanice se po celou dobu vyznačovaly výrazně slabšími signály než na jaké jsem zvyklý ze zimního období. Navíc v průběhu tohoto kola byly signály provázeny krátkými rychlými a hlubokými úniky, jež v některých případech značně ztěžovaly dokončení již navázaného spojení.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Františkem OK1MF a Honzou OK5MN. Je škoda, že se z našeho okresu, který je jinak velmi aktivní na VKV, nenajde nikdo další, kdo by rozšířil svou aktivitu i na KV. Můj celkový výsledek 89 QSO do 62 okresů, tj. 5518 bodů lze řadit s ohledem na podmínky šíření k těm průměrným. Děkuji všem za navázaná spojení a těším se zase na slyšenou v příštím kole. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

16.06.2019   Červnové kolo VKV Provozního aktivu provázelo proměnlivé počasí spojené s přechodem výrazné studené fronty, což zřejmě ovlivnilo jak podmínky šíření, tak i účast a chování operátorů soutěžících stanic. Podmínky proměnlivé, občas vylepšené hlubokým QSB. Psát podrobný rozbor by bylo nošením dříví do lesa.
Proto jen konstatování, že se mi podařilo navázat 39 QSO jen do šesti WWL, přičemž jsem jich slyšel a volal jedenáct, celkový bodový výsledek dal proto pouhých 600 bodů. Chyběly mi i jinak tradiční lokátory JN69, JN88 a JN78. Z Nové Paky se tentokrát zúčastnili pouze OK1KMP (Roman OK1NPF s Ondrou) a Honza OK1MNV. Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole nebo o Polním dnu 2019 (pojedu opět jen šestihodinovou etapu zřejmě v neděli) na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to tentokrát nepovedlo.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 17.06.2019 06:16 hod.

Pro přechod na informace z jiného roku použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 02.01.2022 06:59 hod.