Rok 2017 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2017

Prosinec 2017

02.12.2017   Poslední letošní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz mne na začátku překvapilo velmi špatnými podmínkami šíření, zejména velmi slabými signály a vysokou hladinou šumu. Tyto podmínky se pak v průběhu závodu postupně zlepšovaly. Navíc jsem neuváženě bezprostředně před závodem provedl aktualizaci mého staničního deníku, což mne v první půlhodině také dost zdrželo, proto výsledek je nakonec takový, jaký je. Můj celkový výsledek 88 QSO do 57 okresů, tj. 5106 bodů lze řadit k těm slabším. Výhodou je, že díky novému hodnocení se mi "smazal" jeden ještě horší výsledek z počátku roku.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou, OK1MNV, i Františkem, OK1MF, výpis navázaných spojení OK5AW jako obvykle najdete v online staničním deníku na tomto webu. Nakonec bych chtěl poděkovat všem stanicím, s nimiž se mi letos podařilo udělat spojení, popřát příjemné svátky a budu se těšit na další spojení v novém roce 2018. To se bohužel už netýká Mirka, OK2SAR, který se tohoto posledního kola již nedožil. Naposledy jsem s ním pracoval v říjnovém kole SSB ligy. Snad se tam někde shůry na nás dívá, jak si tu vedeme…

17.12.2017   Poslední letošní kolo VKV Provozního aktivu mne zklamalo poměrně malou účastí stanic, ale také tím, že se opět objevil známý nešvar u stanic v pohraničí, které dávaly přednost DXům a do "české kotliny" své antény točily jen minimálně. Výsledek je tedy hubený, pouhých 25 QSO za 67 bodů do sedmi velkých čtverců, což dohromady dalo 469 bodů. Z Nové Paky a okolí jsem tentokrát neslyšel žádnou další stanici…
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím roce zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to letos nepovedlo.

18.12.2017   S blížícím se koncem roku bych chtěl popřát všem návštěvníkům mých stránek příjemné a bohaté vánoční svátky plné pohody a do nového roku 2018 zejména hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů včetně těch radioamatérských.


PF 2018

26.12.2017   Nakonec po mnoha letech nadešla příznivá konstelace rodinného programu, a proto jsem se mohl letos alespoň z větší části zúčastnit Vánočního VKV závodu a rozdat tak pár bodů. Ve srovnání s lety, v nichž jsem se závodu účastnil pravidelně, přibylo stanic, ale ubylo sváteční pohody a vnitrostátních QSO.
Z Nové Paky a okolí jsem nakonec pracoval jen s Honzou, OK1MNV, a Petrem - tentokrát pod volací značkou OK1KMP. Slyšel jsem spoustu stanic, kterých jsem se však nedovolal, ačkoliv u mne burácely v síle 59. Zřejmě asi zahraniční stanice byly zajímavější. Celková bilance byla hubených 81 platných QSO jen do osmi velkých čtverců a 7476 bodů, průměr 91 km/QSO a ODX OM3CQF (232 km z lokároru JN88RT), který se v obou etapách ozval na první zavolání. Jaký to rozdíl, když některé české stanice s QRB kolem 30 až 40 km bylo nutné volat více jak pět minut, ačkoliv po celou dobu jen volaly výzvu. Zkrátka jsme se už nějak odnaučili jeden druhému naslouchat a to nejen na pásmu, ale i ve společnosti… Snad to příští rok bude lepší, i když v tomto směru jsem spíše skeptický.
Děkuji všem za navázaná spojení, mnohdy i za trpělivost, a budu se těšit zase na uslyšenou. Přehled navázaných spojení je jako obvykle na mém webu.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 


Poslední aktualizace stránky 27.12.2017 05:45 hod.