Rok 2017 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2017

Říjen 2017

07.10.2017   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz proběhlo u mne tentokrát v pohodě a může mne jen mrzet, že těch spojení nebyla aspoň stovka… Poměrně slušná účast, standardní podzimní podmínky a minimální rušení - tak si představuji SSB Ligu.
Tentokrát byl náš okres opět na pásmu zastoupen jen Honzou, OK1MNV, Františka, OK1MF, jsem neslyšel. Že se jednalo o poklidný závod, je vidět i z toho, že s Honzou jsme na sebe narazili, až když jsme měli v logu každý kolem 80 QSO, do té doby jsme o sobě nevěděli. A pak že dvě blízké stanice nemohou jet najednou závod na stejném pásmu…
Moje celková bilance byla 96 spojení do 68 okresů, tedy docela slušných 6528 bodů. Staniční deník jako obvykle najdete na tomto webu. Děkuji všem za navázaná spojení a se všemi se těším opět za měsíc na slyšenou.

12.10.2017   Vyhecován kolegy radioamatéry z okolí, zejména Zdeňkem, OK1MKZ, jsem dnes vyrazil vyzkoušet nové digitální druhy provozu, zejména nový FT-8. Nainstaloval jsem tedy program WSJT-X, který chodil zcela bez problémů, připojil moji FT-991, naladil pásmo 14 MHz a nestačil se divit. První tři zkušební spojení (IW3HWT, DL8ZBA a UR7HN) byla hotová ve velmi krátké době. Český popis a nastavení programu WSJT-X je na webu Zdeňka, OK2PAD. O vlastních zkušenostech se rozepíši časem na jiném místě.

15.10.2017   Zatím nejvydařenější VKV Provozní aktiv, jaký se mi podařil z tohoto QTH. Samozřejmě především díky mimořádně dobrým podmínkám (inverze v době trvání babího léta) a také díky hojné účasti vzdálených i zahraničních stanic. Hodně pomohla i propagace Provozního aktivu v zahraničí. Jen škoda, že stanic z DL je zatím velmi málo. Za dobu závodu se mi podařilo navázat dosud nepřekonaných 52 QSO do 14 velkých čtverců, což dalo nádherných 2072 bodů. První hodina mi přinesla 25 QSO, druhá 13 QSO a poslední hodina 14 QSO. Milým překvapením byla tentokrát i účast SP stanic.
Dobrá byla i účast stanic z Nové Paky a okolí (OK1KMP, OK1NPF a OK1JC). Na dvoumetru se objevila se i celá řada stanic, které vylákaly příznivé podmínky a nádherné počasí Tereziánského babího léta.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu a v přiložené mapce. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.

Mapa Provozní aktiv 10/2017

30.10.2017   Ani mně se nevyhnula včerejší mimořádná vichřice. Náraz větru o rychlosti 99,8 km/hod. vyvrátil višeň, která strhla při pádu anténu LW 27 metrů pro KV. Po zeslabení větru jsem ji dnes musel opravit, neboť mne v sobotu čeká další kolo SSB ligy. Naštěstí jsem oproti jiným HAMům dopadl docela dobře. Rozřezání stromu a další drobné opravy budou následovat v tomto týdnu.

Spadlá višeň po vichřici
Spadlá višeň po vichřici

LW 27 metrů po opravě
Anténa LW 27 metrů už opět visí…


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 

                 


Poslední aktualizace stránky 31.10.2017 17:35 hod.