TR4W - závodní staniční deník

Od roku 2017 vstupují v platnost nové podmínky pro soutěž SSB liga, kdy je vyžadováno zasílání soutěžního deníku ve formátu Cabrillo. Jednoduchý program, který umožňuje vést soutěžní deník a po konci závodu snadno vygenerovat požadovaný soubor, je právě TR4W.

TR4W - praktické rady - pokračování

Uložení jména operátora ke značce v deníku.

Byl jsem dotázán několika uživateli tohoto soutěžního deníku, zda by bylo možné ke značce jako nápovědu ukládat i jméno operátora. Tuto možnost nabízí soubor TRMASTER.DTA, který je v hlavním adresáři deníku.

Tento soubor však nelze (alespoň k datu psaní této stránky) přímo programem TR4W editovat, ale musí být editován speciálním editorem Master Callsign Database Editor, kde mezi značku a jméno operátora je nutno vložit speciální znak ¤ . Uvedený editor je bezplatný a je volně ke stažení na této adrese. Náhled programu je na následujícím obrázku.

Důrazně doporučuji si editovaný soubor TRMASTER.DTA důkladně zazálohovat, např. jako soubor nazvaný TRMASTER-NEW.DTA, protože při případné aktualizaci programu se přepíše původním, který se nachází v instalačním souboru programu TR4W.

A to je zatím ve stručnosti vše, pokud jde o staniční deník TR4W a jeho používání v soutěži SSB liga. Případné dotazy či připomínky můžete zasílat na moji mailovou adresu ok5aw(at)ok5aw.cz.

   PŘEDCHÁZEJÍCÍ STRÁNKA    

Poslední aktualizace stránky: 06.12.2020 13:55 hod.