Rok 2021 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2021

Leden 2021

01.01.2021   Nový počítač je již připraven, i když ještě některé detaily (například dokončit přenos dat a nastavit zálohování) budu postupně muset dodělat. Podstatně se mi uvolnilo místo na stole, neboť nový počítač je opravdu malý. Úpravy lze porovnat na nadcházejících obrázcích.

Hamshack původní

Dřívější pohled na můj hamshack

Hamshack nyní

Pohled na můj hamshack nyní

02.01.2021   Dnes jsem definitivně zprovoznil webové stránky věnované mé původní volací značce OK1AWK a přesunul tam vše, co souvisí s historií i současností této značky. Proto některé stránky, které byly původně zde, jsou nyní v novém umístění. Přístup je přímo z této stránky přes EXTERNÍ ODKAZY v levém sloupci.

02.01.2021   První letošní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se u mne vyznačovalo poměrně silným rušením, které souviselo se vznikající námrazou a bylo intenzivní především v první hodině závodu. V té tobě jsem měl i problémy s vyladěním antény, což jsem musel několikrát opakovat při přechodech mezi horním a spodním segmentem pásma. Ve druhé hodině pak spojení komplikoval především občasný hluboký únik.
Aktivita ve spodním segmentu mne velmi mile překvapila stejně jako méně příjemně to, že některé ranní debatní kroužky nevzaly na vědomí, že by se měly přemístit do segmentu mezi 3650 a 3700 kHz. Trochu jsem se potýkal také s novým PC kde, ač jsem měl vše předem odladěno, mne přesto některé drobné problémy zaskočily. Snad příště to už bude lepší…
I tak se mi podařilo udělat celkem 89 QSO do 64 okresů, což vydalo slušných 5696 bodů. V tomto kole z našeho okresu pracovali Petr OK1AKI, který dosáhl velmi dobrého skóre (gratuluji), Honza OK5MN, Vláďa OK1FUJ a František OK1MF.
Děkuji všem, s nimiž se mi podařilo navázat QSO, za trpělivost při spojeních a výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu. S ostatními se těším na slyšenou v příštím kole.

17.01.2021   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu bylo na mé straně provázeno řadou potíží jak se zdrojem pro transceiver, protože jsem oprášil původní W-25SM, což se ukázalo jako problematické, takže jsem se musel vrátit zpět ke zdroji ALINCO DM-430E. Důvodem těchto změn byla snaha o porovnání obou zdrojů.
O další komplikaci se postaralo nízké slunce, které mi svítilo přímo na dotykový displej transceiveru a způsobilo tak, že jsem nic neviděl a přemazal jsem si některá nastavení pro tento závod. Když se k tomu přidala ještě 30 cm vysoká sněhová pokrývka na střeše, pod kterou mám antény, byl výsledek jasný. Původně jsem ani nemyslel na provoz v pásmu 70 cm, ale nakonec jsem tam pár spojení udělal.
Nakonec se mi podařilo v pásmu 2 m navázat 42 QSO do pěti WWL, což dalo rovných 500 bodů a v pásmu 70 cm to bylo pět spojení do dvou lokátorů a 22 bodů. Velmi mne překvapila aktivita stanic z Nové Paky a okolí, ozvali se jak Roman OK1NPF a Vláďa OK1FUJ pod značkou radioklubu OK1KMP ze Zvičiny, ale také Petr OK1AKI, Honza OK1JC a jeho jmenovec OK1MNV i Pavel OK1JBK a Martin OK1TKN - tedy téměř kompletní sestava zdejších radioamatérů.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.

Pro přechod na data z jiného měsíce použijte následující tlačítko

Poslední aktualizace stránky: 17.05.2021 04:11 hod.