Rok 2020 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2020

Duben 2020

03.04.2020   Dorazilo prodloužení povolení na značku OK1AWK, které je nyní platné do 28.02.2025.

04.04.2020   Dubnové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se mi i přes relativně slušné podmínky nepovedlo a bylo nejhorší za posledních tři a půl roku. Doufám, protože letos to byl už třetí mizerný výsledek, jsem si snad kopec smůly už vybral a že skóre v dalších kolech bude lepší. Tentokrát mne pronásledovaly jak problémy s anténou, následně i se zemí. Zřejmě i mé signály na pásmu byly slabší, takže mne několikrát silnější stanice vytlačovaly z kmitočtu. Proto jsem jen obtížně hledal místo pro výzvu a většinu závodu jsem strávil přelaďováním a voláním stanic.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen jen Honzou OK1MNV, a Františkem OK1MF. Můj deklarovaný výsledek je 70 QSO a 46 násobičů, tj. celkových 3220 bodů. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

12.04.2020   Velikonoční závod byl letos poznamenán probíhající epidemií koronaviru a navíc nijak dobrými podmínkami šíření, které byly doprovázeny hlubokým a dlouhým únikem. Když jsem se po obědě vrátil na pásmo, bylo již skoro prázdné, a tak moje letošní bilance je 38 QSO pouze do šesti WWL a celkových 2745 bodů. Jako ODX zůstal OK1KAD z JO60LJ (184 km) a průměr 72 km/QSO není také nijak vynikající. Přesto jsem deník z Velikonočního závodu odeslal do hodnocení a deník ze závodu dětí pro kontrolu.
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr OK1AKI, Roman OK1NPF též pod klubovní značkou OK1KMP z QTH Zvíčina, Honza OK1JC, Honza OK1MNV, Vláďa OK1FUJ a Pavel OK1JBK. Výpis navázaných spojení je tradičně k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se na slyšenou zase za rok a v lepších podmínkách…

19.04.2020   Dubnové kolo VKV Provozního aktivu se vyznačovalo docela dobrými podmínkami šíření, což spoustu stanic motivovalo ke zde již několikrát popisovanému jevu "české kotliny". Bohužel i tentokrát ve zdejší průměrné nadmořské výšce moc zahraničních stanic slyšet nebylo.
Během závodu se mi podařilo navázat celkem 43 QSO se stanicemi v pouhých šesti WWL a 111 body, takže s ohledem na vynaložené úsilí nic moc. Z Nové Paky a okolí se zúčastnili radioklub OK1KMP z QTH Zvíčina, Honza OK1JC a Honza OK1MNV, který také rozdával body za OK1ODX. Další novopacké stanice jsem neslyšel. Výpis navázaných spojení je tradičně k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.

25.04.2020   Osloven Honzou OK1MNV a tentokrát i pořadateli, jsem se zúčastnil Holického poháru v pásmu 80 metrů v kategorii SSB. Podmínky šíření byly vcelku slušné, i když ve druhé hodině závodu byl patrný dlouhý a hluboký únik. Navíc mne tentokrát po předchozí aktualizaci Windows začalo zlobit propojení mezi notebookem a transceiverem, takže jsem během závodu musel deník několikrát restartovat, naštěstí bez ztráty dat. I přes uvedené problémy jsem navázal celkem 76 QSO do 55 okresů, což dalo slušných 4180 bodů. Soutěžní deník jsem odeslal, a tak zbývá jen poděkovat všem za navázaná spojení i za trpělivost s problémy u mne. Výpis navázaných spojení je jako obvykle na mém webu.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 26.04.2020 05:38 hod.