Rok 2020 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2020

Únor 2020

01.02.2020   I únorové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se mi moc nepovedlo a po první půlhodině jsem měl jen 11 QSO. Připomínalo to scénář z minulého měsíce, kdy v první půlhodině byly podmínky šíření poněkud zvláštní a občas "vylepšené" hlubokým únikem, s postupným zlepšováním ve druhé části, což se nakonec potvrdilo. Proto rovněž výsledek tohoto kola byl jako přes kopírák…
Celkovou bilanci 76 QSO do 52 okresů, tj. 3952 bodů považuji za daných podmínek za maximum možného. V tomto kole byl náš okres na pásmu hojně zastoupen - jak Františkem OK1MF, tak i Pavlem OK1JBK a Honzou OK1MNV. Milým překvapením byly některé poměrně vzácné okresy z OM (např. KED, PEZ a BAE). Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

02.02.2020   Zimní QRP závod jsem také letos nevynechal a pokusil jsem se ve volných chvílích rozdat pár bodů soutěžícím stanicím. V pásmu 70 cm se mi to moc nepovedlo, protože na začátku závodu jsem neslyšel nikoho a na konci závodu jsem udělal nakonec jen dvě spojení, i když počet stanic, které jsem volal, byl podstatně vyšší. Rozdaných bodů bylo jen 56.
Na pásmu 144 MHz jsem navázal během asi půl hodiny 13 QSO do 5 WWL a rozdal celkem 880 bodů. Přehled navázaných spojení je jako obvykle k nahlédnutí na mém webu a soutěžní deníky z obou pásem pošlu vyhodnocovateli pro kontrolu.

16.02.2020   Jelikož jsem se v předcházejících dnech musel věnovat webu naší kolektivky a některým dalším programům, které jsem potřeboval otestovat, pojal jsem dnešní kolo VKV Provozního aktivu pouze jako oddechové. Podmínky zřejmě nebyly nejhorší, pouze se na signálech vyskytoval, alespoň u mne, poměrně dlouhý a hluboký únik.
Navázal jsem během necelých dvou hodin celkem 34 QSO za 90 bodů do osmi WWL, tedy dohromady 720 bodů. ODX byl také už tradiční DH1NAX v JO50TI s QRB 258 km. Z Nové Paky a okolí se zúčastnili kromě klubovní stanice OK1KMP z tradičního QTH Brdo tentokrát pod taktovkou Romana a Vládi, také Petr, OK1AKI, Honza OK1JC, Martin OK1TKN, Pavel OK1JBK a jako vzácná stanice i Zdeněk OK9ZPX. Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 17.02.2020 04:55 hod.