Rok 2018 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2018

Červen 2018

02.06.2018   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se vyznačovalo již zcela letními podmínkami šíření. V první hodině ještě chodily docela slušně stanice z OM, ale s postupem času jejich signály slábly a rostla úroveň šumu na pásmu i hluboký únik, takže podmínky lze hodnotit jako velmi špatné. Stav podmínek natolik špatný, že jsem si ho musel v průběhu závodu několikrát ověřovat na stránce ionogramu z Průhonic.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen jenom Františkem, OK1MF, Honzu, OK1MNV, jsem postrádal. Můj celkový výsledek 79 QSO do 55 okresů (4345 bodů) lze řadit k těm mimořádně slabým. Až z nabíhající výsledkové listiny jsem zjistil, kolik stanic jsem vůbec neslyšel. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

17.06.2018   Červnové kolo VKV Provozního aktivu se mi docela vydařilo, podmínky byly poměrně dobré a byl i dostatek stanic na pásmu. Proto se mi podařilo navázat celkem 46 QSO s celkem 116 body do 9 čtverců. Bohužel mi chyběl JN78 a JN99, stejně jako stanice z DL.
Z Nové Paky a okolí se zúčastnili OK1KMP - Roman s Petrem a našimi juniory Ondrou a Májou, Honza OK1MNV a body přidali i Petr OK1AKI a další Honza OK1JC (díky!). V tomto kole se na dvoumetru se objevila po čase zase celá řada stanic, které jsem již delší dobu neslyšel.
Výpis mých navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 18.06.2018 11:07 hod.