Rok 2018 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2018

Únor 2018

03.02.2018   Únorové kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz mne velmi mile překvapilo dobrými podmínkami šíření, které se začaly zhoršovat až v posledních minutách závodu. Proto bylo pásmo velmi plné a byl docela problém najít zejména v první hodině místo pro volání výzvy. Statistika QSO je 74 QSO z OK a 25 z OM, statistika násobičů 43 z OK a 20 z OM, celkový výsledek 6237 bodů lze hodnotit jako docela dobrý.
V tomto kole jsem z našeho okresu pracoval jenom s Honzou - tentokrát pod značkou OK5MN. Děkuji všem za navázaná spojení a těším se v příštím kole na slyšenou. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

04.02.2018   V zimním QRP závodě jsem se rozhodl na pásmu 144 MHz přispět soutěžícím stanicím několika body do hodnocení. Podařilo se mi navázat celkem 17 spojení a rozdat tak 1345 bodů stanicím v šesti čtvercích a dvou zemích. ODX byl OK1KAD 184 km. Je škoda, že stanice z okrajových kopců už "tradičně" zapomínaly směrovat své antény do české kotliny, ale tento problém jsem komentoval již dříve. Deník pro kontrolu samozřejmě byl poslán vyhodnocovateli.

18.02.2018   Druhé letošní kolo VKV Provozního aktivu podle mne bylo jak z hlediska podmínek, tak i z hlediska účasti stanic, slabší. Přesto jsem slyšel řadu vzdálených stanic, které komunikovaly mezi sebou a pak otočily antény pouze směrem do zahraničí a ani se nesnažily je otočit zpět směrem do vnitrozemí. Dovolávání proto bylo zdlouhavé a problematické i přes signály mnohdy S9 a více. Jako kdyby staré "nejdříve poslouchej a teprve pak vysílej" již neplatilo.
Nakonec se mi podařilo navázat celkem 34 QSO s celkem 86 body, ale jen do 7 čtverců. Z lokátorů, které jsem slyšel, se mi nepodařilo udělat zejména JN59, JN99 a JN88. Slyšel jsem rovněž ještě nejméně deset stanic v síle S9, které po ukončení QSO "zmizely". Z Nové Paky a okolí se zúčastnili Petr pod značkou OK1KMP a nachlazený Roman, OK1NPF, své body přidal i Honza, OK1JC - díky. Tentokrát však úplně chyběl Honza, OK1MNV.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se to dnes nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 19.02.2018 09:40 hod.