Rok 2018 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2018

Prosinec 2018

01.12.2018   Letošní poslední kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz začalo opravdu špatnými podmínkami šíření, kdy za první čtvrthodinu závodu jsem měl v logu jen osm spojení. Pásmo bylo zcela ztichlé, pronikaly jen signály nejsilnějších stanic. Postupně se však pásmo otevřelo nejprve na OM stanice, ale od 06:20 hod. UTC i na ostatní OK. Nakonec se mi podařilo počáteční ztrátu vyrovnat a konečný výsledek byl 96 QSO do 64 okresů, celkem 6144 bodů.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Františkem OK1MFM a Honzou OK5MN. Docela mne překvapila aktivita některých okresů (Frýdek-Místek 5 CALL a Ústí nad Orlicí 4 CALL). Děkuji všem za navázaná spojení a mnohdy i za trpělivost, neboť splettry některých stanic občas přesahovaly únosnou mez, zejména ve druhé polovině závodu, kdy podmínky už byly vynikající. Přeji všem pěkné vánoce a do nového roku 2019 hlavně hodně zdraví, abychom se opět často potkávali na pásmu. Výpis navázaných spojení najdete v online staničním deníku na tomto webu.

02.12.2018   Dnes jsem objevil na webu OK2KKW zajímavý článek Vládi OK1VPZ o tom, jak se vyvíjel závodní provoz na VKV pásmech u nás za posledních 24 let. Je to velmi zajímavé a poučné čtení, doporučuji ho všem, kteří se o VKV soutěže zajímají. Obsahuje spoustu myšlenek, s nimiž nezbývá než souhlasit. Proto jsem také už letos, aniž bych uvedené statistické údaje dopředu znal, přistoupil k tomu, že deníky z "velkých" závodů posílám pouze pro kontrolu.

16.12.2018   Prosincové kolo VKV Provozního aktivu se pro mne slibně rozjelo a nakonec se mi podařilo navázat 44 QSO s bodovou hodnotou 117, do 9 čtverců - celkový výsledek 1053 bodů. Slyšel jsem i stanice S5 a DL, ale nakonec se mi spojení nepodařila. Tady se musím omluvit Vláďovi OK1FUJ, že ke spojení s ním nakonec nedošlo, protože mne zavolal právě v okamžiku, kdy jsem měl rozdělané spojení do JN59UK, které jsem však nakonec nedokončil. Z Nové Paky se ještě zúčastnili Roman s Ondrou jako OK1KMP, Honza OK1JC, Honza OK1MNV a Vláďa OK1FUJ.
Výpis navázaných spojení je opět k nahlédnutí na mém webu. Děkuji všem za uskutečněná spojení, přeji příjemné prožití vánočních svátků a těším se v příštím roce zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to letos nepovedlo.

26.12.2018   Vánočního VKV závodu jsem se letos opět mohl zúčastnit a tentokrát po dobu cca dvou hodin v každé etapě. Podmínky byly docela slušné a v první etapě i hodně stanic, o to více jsem byl rozčarován, jak málo jich vydrželo do druhé etapy. Ve druhé etapě se také trochu více otevřely podmínky a řada stanic se vrátila ke zvyku směrovat své antény mimo "českou kotlinu", a tak i dovolávání se na některé stanice, s nimiž v první etapě bylo spojení naprosto bezproblémové, bylo až na výjimky o dost těžší.
Celková moje bilance je 71 QSO do osmi velkých lokátorů s bodovým výsledkem 5910, ODX Laco OM2RL v JN88NR (226 km) s průměrem 83 km/QSO. Výpis spojení je jako vždy na mém webu. Všem děkuji za navázaná spojení i za příležitost slyšet se navzájem v závěru roku a popřát si vše dobré v roce příštím.

PF 2019

Přeji všem čtenářům těchto stránek příjemné prožití vánočních svátků spolu s vašimi nejbližšími a do nového roku hlavně hodně zdraví, pohody, radioamatérských úspěchů a spokojenosti. Děkuji za návštěvy stránek v roce 2018 a budu se snažit, aby v roce 2019 byly stránky častěji doplňovány a abyste zde nacházeli další užitečné aktuální informace.

Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:

Poslední aktualizace stránky 31.12.2018 20:45 hod.