Rok 2018 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2018

Říjen 2018

06.10.2018   Dnešní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz provázely poměrně dobré podmínky šíření, které byly jen krátkodobě narušeny zvýšeným útlumem nedlouho po východu slunce. Velmi dobře procházely i signály OM stanic prakticky po celou dobu závodu, přechodný útlum se projevil pouze na signálech blízkých stanic.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen Honzou OK5MN a Františkem OK1MF. Překvapením byla spousta příležitostných značek OL, které byly v provozu v souvislosti s oslavami stého výročí vzniku ČSR. Na mé straně se projevila i zlepšená funkce zemnícího systému. Moje celková bilance je obdobná jako v minulém měsíci, ale s podstatně menším vynaloženým úsilím. Celkem 104 QSO do 72 okresů, tj. 7488 bodů. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to dnes nepovedlo. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

21.10.2018   Dnešní kolo VKV Provozního aktivu se z mého pohledu jeví jako podprůměrné, zato však z pohledu účasti novopackých stanic jako mimořádně úspěšné. Kromě klubovní stanice OK1KMP s našimi mladými se ho zúčastnili i Honza OK1MNV, Honza OK1JC a Martin OK1TKN - všem moc díky za spojení a body. Můj výsledek je 41 QSO do 9 lokátorů a celkových 990 bodů. ODX nijak slavný - OK1XBF do JN69MJ 216 km a tentokrát jsem pracoval jen se stanicemi OK a SP, stanice z DL a OM byly na mezi příjmu.
Výpis navázaných QSO je k nahlédnutí v on-line staničním deníku na tomto webu. Děkuji všem za navázaná spojení a těším se v příštím kole zase na slyšenou a to i s těmi, s nimiž se mi to tentokrát nepovedlo.


Pro přechod na jinou stránku použijte tlačítko:


                 
                 


Poslední aktualizace stránky 21.10.2018 17:05 hod.