Rok 2013 u OK5AW

… aneb stručný blog se zápisky z roku 2013

Listopad 2013

02.11.2013   Předposlední letošní kolo SSB ligy v pásmu 3,7 MHz se vyznačovalo poměrně značným rušením především od zahraničních stanic, protože nástup zimních podmínek šíření je již neoddiskutovatelný. Navíc podmínky ve směru na OM byly ovlivněny dost silnými a hlubokými úniky, přesto signály z OM "vydržely" až do druhé poloviny závodu. Po zkušenostech z minulých kol jsem se o aktivitu v dolním segmentu již nepokoušel. I v tomto kole mne překvapila řada nových stanic, ale jejich výsledky jsem většinou ve výsledkové listině zatím až na výjimky neobjevil, podobně jako u celé řady "pravidelných" účastníků.
V tomto kole byl náš okres na pásmu zastoupen opět Honzou, OK1MNV, slyšel jsem i Františka, OK1MFM, ale spojení se mi tentokrát nepodařilo. Můj celkový výsledek 68 platných QSO a 53 násobičů, tj. celkových 3604 bodů lze řadit k těm spíše průměrným.
Díky všem za navázaná spojení, těm, s nimiž se mi QSO nepodařilo, se omlouvám, a těším se zase za měsíc na slyšenou. Výpis navázaných spojení najdete jako obvykle v online staničním deníku na tomto webu.

17.11.2013   Podmínky šíření v listopadovém kole VKV Provozního aktivu byly dost ovlivněny aktuální inverzní situací nad ČR a zejména v první části závodu umožnily i z menších nadmořských výšek velmi pěkná spojení s velmi silnými signály vzdálených stanic, které byly jen občas ovlivněny hlubším QSB. S přibývajícím časem se však inverze posouvala do vyšších poloh, proto signály postupně slábly. Stejně jako v minulém kole mi ale chyběla spojení s "domácími" stanicemi, které tradičně zvyšovaly základní bodové skóre. Pokud by se mi podařilo QSO se všemi těmito stanicemi, které jsem slyšel alespoň S7, mohl být můj výsledek více jak dvojnásobný.
Celkový počet 42 QSO považuji za docela dobrý (v první hodině 26), násobičů jsem měl 9 - všechny v první hodině, ODX byl jen OM3CQF z JN88RT (232 km), který však byl 59+20 dB. Výsledek i tak překvapil pěkným souhrnem 972 bodů. Z Nové Paky a okolí se zúčastnili jako vždy Roman, OK1NPF s tradičně vynikajícím výsledkem, Petr, OK1AKI, který byl tentokrát QRV jen z domova, Honza, OK1JC, spolu s Milanem, OK1FMM, také přispěli pár body.
Výpis navázaných spojení je uveden v mém online logu. Děkuji všem za uskutečněná spojení a těším se v příštím kole na slyšenou i s těmi, s nimiž se mi to tentokrát nepovedlo.ŘÍJEN 2013    |   PROSINEC 2013