Staniční deník OK5AW

Staniční deník Log4OM

Poslední verzi deníku lze stáhnout na adrese autora jak ve verzi pro stabilní instalaci, tak i v přenosné verzi. Deník je zatím dostupný pouze v angličtině a italštině, přesto je uživatelsky velmi příjemný a lze ho ovládat i s minimálními znalostmi angličtiny, i když jsou k dispozici manuály v anglickém a francouzském jazyce. Je šířen bezplatně, často aktualizován a rychle reaguje na oprávněné potřeby radioamatérů. V době psaní této stránky má poslední dostupná verze označení 1.36. Na webu lze najít i fórum s dostatečnou podporou z řad komunity uživatelů. Vzhledem k tomu, že používá databázi SQLite nebo MyQSL, počet uložených spojení není nijak kritický.

Log4OM

Podporuje většinu běžných zařízení včetně nejnovějších, digitální druhy provozu, QSL servery jako eQSL, LoTW, tisk štítků pro QSL, vlastní webové stránky stanic, kam lze prezentovat přehled navázaných spojení a to i on line. Umožňuje použití i v některých závodech, ale pro svižný soutěžní provoz doporučuji raději používat speializované soutěžní deníky.
Když jsem byl osloven Mojmírem, OK1MHM, a Emilem, OK5AG, zda bych nezkusil stvořit český návod, neváhal jsem a výsledek mé snahy si můžete přečíst zde. Podotýkám, že jde o překlad podstatné části manuálu, protože celý manuál je poměrně rozsáhlý a má přes 200 stran. Vynechal jsem ty části, které běžný uživatel nepotřebuje a pokud je někdo potřebovat bude, předpokládám, že bude natolik zdatný, aby si zbytek přeložil sám z originálu.

Poslední aktualizace stránky 16.04.2019 11:55 hod.

   PŘEDCHÁZEJÍCÍ STRÁNKA    |   NÁSLEDUJÍCÍ STRÁNKA